Minecraft Silah Modu Nasıl İndirilir? – 1.16.2 [2021]

Minecraft silah modu, Minecraft üzerinde geliştirilmiş en iyi ve en eğlenceli modlarından birisidir. Minecraft silah modunu anlattığımız içeriğimizde, oyun içerisinde eğlenebilecek harika bir moda sahip olabilirsiniz. Minecraft silah modu, Minecraft’ın şu anda resmi olarak paylaşılmış en güncel sürümü olan 1.16.2 versiyonu ile uyumludur. Minecraft’ınızın en güncel versiyonu ile Minecraft silah modunu kolayca ve rahatça kullanabilirsiniz. Bu mod sayesinde, Minecraft’a tamamen farklı bir hava katabilirsiniz. Oyun içerisinde arkadaşlarınızla eğlenerek oynayabileceğiniz bir mod olan silah modunu, kesinlikle indirip, rehberimizden öğrenip kurulumunu sağlayabilir ve güzel vakit geçirebilirsiniz. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek, modun nasıl kurulacağını öğrenebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Minecraft Silah Modu Nasıl Kurulur?

 1. Öncelikle altta bulunan linklerden silah modu için gerekli dosyalarımızı indiriyoruz.
 2. Sonrasında Minecraft’ı en son sürüm olan 1.16.2’de çalıştırarak, hilelerin aktif olduğu bir harita oluşturuyoruz.
 3. Ardından Windows menüsüne “çalıştır” yazıyoruz ve çalıştırı açıyoruz. Çalıştır’a “%appdata%” yazarak Minecraft’ın dosyalarının bulunduğu “.minecraft” klasörüne ulaşıyoruz.

 4. Bu klasörün içerisinde bulunan “resourcepacks” klasörünün içerisine, indirmiş olduğumuz “minecraft-silah-modu-resource-pack.zip” dosyasını atıyoruz ve bu dosyaya sağ tıklayarak “burada ayıkla” diyoruz.
 5. Tekrar “.minecraft” klasörüne dönüyoruz ve bu sefer “saves” klasörünün içerisine giriyoruz. Burada oluşturduğumuz haritayı buluyoruz, haritanın klasörüne giriyoruz ve burada yer alan “datapacks” klasörüne indirmiş olduğumuz “minecraft-silah-modu-datapack.zip” dosyasını direkt olarak atıyoruz.
 6. Bu işlemlere ek olarak oyun içerisinden, doku paketleri kısmından mc silah modu için gerekli olan doku paketini aktifleştiriyoruz.
 7. Bu işlemlerin ardından silah modu tamamen kurulmuş ve kullanıma hazır hale geliyor.

Minecraft Silah Modu Videolu Kurulum + İnceleme

Yukarıdaki videoyu izleyerek, yazılı olarak anlatmış olduğumuz silah modunu nasıl kurabileceğinizi ve modun nasıl bir mod olduğunu rahatça görebilirsiniz. Silah modu, kesinlikle indirip, kurup, deneyebileceğiniz ve bu uğraşa değer bir mod olduğunu belirtmek isteriz. Minecraft silah modu 2021 sayesinde artık Minecraft daha eğlenceli bir hal alıyor! Minecraft silah modu indir pc için aşağıdaki butonları kullanın!

Minecraft Silah Modu İndir

Resource Pack.Zip

Datapack.Zip

 

Konu hakkında sorularınızı ve görüşlerinizi hemen alt kısımda yer alan yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz!

Yusuf Genç

Ben Yusuf Genç 2014 Yıllarında İlk YouTuber'Olarak Sanalda Kendime Hobi Buldum. Ardından YouTube ile Başlayan Bu Serüveni Kendi Projem Olan MCPE Mekanı'nı Hayata Geçirdim ve Sitemiz üzerinde Minecraft oyunu üzerine içerikler paylaşıyorum.

6 thoughts on “Minecraft Silah Modu Nasıl İndirilir? – 1.16.2 [2021]

 • 23 Haziran 2018 at 13:56
  Permalink

  Blocklauncher hata veriyor ne yapmalıyım ve kurulumu anlatırmısınız lütfen

  Reply
 • 23 Haziran 2018 at 14:18
  Permalink

  kurulumu anşatırmısınız ayrıca blocklaunher hata veriyor

  Reply
 • 17 Temmuz 2018 at 00:40
  Permalink

  zip formatında indiriliyor modpkg şeklinde indirmiyor ne yapmalıyım

  Reply
 • 2 Ağustos 2018 at 23:31
  Permalink

  1.5.0.14 ile uyumlumu

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.