Minecraft Hileleri

Minecraft, dünya üzerine 50 milyonu aşkın insanın oynadığı son yılların en popüler oyunlarından biridir. Diğer bilgisayar oyunlarının aksine Minecraft’ta tamamen hazırlanmış bir evrende oynamıyorsunuz. Oynayacağınız evrenin bütün yapılarını, doğal yapısını, insan veya hayvanlarını ve aklınıza gelebilecek bütün her şeyi siz oluşturuyorsunuz. Yaratıcı fikirleriniz varsa bunu sınırsız yetkiyle istediğiniz görünümlerde hazırlayabilirsiniz. Oyunun diğer oyunlardan önemli bir farkı ise kusursuz bir görselliğin bulunmamasıdır. Piksel piksel görünümlerde farklı kutuları birleştirerek oyunun platformlarını oluşturabilirsiniz. Ancak platformları hazırlarken ne kadar özen gösterilirse o kadar başarılı grafikler ortaya çıkabilir. Minecraft, dünya üzerinde özellikle çocukların ilgiyle oynadıkları bir oyundur. Özellikle 7-12 yaş aralığındaki çocukların yeteneklerinin gelişmesinde yardımcı olduğu birçok doktor tarafından kanıtlanmıştır. Burada önemli olan konu oyunun ne sıklıkla oynandığıdır. Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da gereğinden fazla saati bilgisayar veya tablet başında geçirmek zararlı olacaktır.

Dijital dünyanın hayatımıza kattığı bir çok zararlı unsurun aksine, minecraft özellikle boş zaman değerlendirirken, uzmanların da altını çizdiği yaratıcı zekanın hayata geçirilmesi noktasında oldukça önemli bir unsurdur. Hatta batıda bazı ülkelerde bu oyunun eğitim bileşenleri arasında yer almasına dair adımlar da atılmıştır. Kaldı ki, zaten teknolojiden uzak yaşamak mümkün olmadığından, zaten artık eğitim bileşenleri dijital dünyaya taşınmış durumdadır ve minecraft da bu faydalı eğlence unsurlarının başında yer alır.

Sınırlarınız Hayal Gücünüz

Minecraft oyununda ister kendi evreninizi baştan yaratır ister başkalarının hazırladığı evrenleri indirerek burada farklı maceralara tanıklık edebilirsiniz. Kendi hazırladığınız evrendeki oyun platformlarını da arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu paylaşım sistemi günümüzde oldukça yaygınlaşmış bir sistem olup binlerce farklı oyun haritasını edinebilme imkanını sizlere vermektedir. Bu haritalarda çeşitli maceraların peşinden koşup, platformu tamamlamak için farklı stratejiler geliştirmeniz gerekecektir. Haritanın farklı köşelerinde farklı koşullarla karşılaşabilir, buradan nasıl geçilmesi gerektiği konusunda denemeler yapmanız gerekebilir. Bu sayede oyun içerisinde çocukların zorlukların üstesinden nasıl geleceği konusunda kendilerini geliştirmesi mümkündür.

Minecraft haritaları içerisindeyken bazı zorluklarla karşılaşmak mümkündür. Örneğin oyunun bir bölümünde bir yerden bir yere atlamanız gerekiyor ve bunu fazlaca deneyip başaramadınız. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde oyun içerisindeki hilelerden faydalanmanız mümkündür. Bu hileleri kullanarak geçmeyi başaramadığınız bölümü kolayca geçebilirsiniz. Ancak hangi durumda hangi hileyi kullanmanız gerektiğini iyi belirlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bölümün en başından tekrar başlamanız gerekebilir.

Minecraft Hilesi Nedir?

Minecraft hileleri, oyunu daha hızlı oynamanızı, bölümleri daha kolay geçmenizi sağlayacak jokerlerdir diyebiliriz. Bu hileleri kullanarak oyun haritasını daha kısa sürede tamamlamanız mümkündür. Bu hileler arasında bölümü uçarak geçme, yüksek zıplama, ayağın altına cam blok ekleme, düşmanları yok etme, uzaktaki eşyaları yanınıza getirme gibi birçok seçenek mevcuttur. Bu seçeneklerden herhangi birini kullanarak oyun içerisinde daha hızlı yol kat edebilirsiniz. Aynı zamanda karakterinizin daha uzun bacaklara sahip olmasını sağlayabilir ve gideceğiniz yere daha büyük adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Bu gibi seçeneklerin dışında Minecraft hileleri arasında oyunun işleyişine tamamen etki etmeyen hileler de mevcuttur. Bunda hava durumunu değiştirme, (deniz içeren bir bölümdeyseniz) suyun berraklığını ayarlama, ışınlanma ve benzeri hileler mevcuttur. Bütün bu hileleri kullanarak oyunu daha eğlenceli hale getirebilir ve çok daha fazla haritada gezinmek için şansınızı arttırabilirsiniz. Minecraft ve diğer yüzlerce oyun hakkında bilgi almak, hileleri öğrenmek ve bölümlerin nasıl geçildiği konusunda bilgi almak isterseniz Cepkolik sitesinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Sitede Minecraft ve benzeri platformlara ait hileler ve oyun yönergeleri ile birlikte, teknoloji ve mobil dünyaya dair pek çok bilgi ve belgeye erişebilirsiniz.

https://cepkolik.com/

Yusuf Genç

Ben Yusuf Genç 2014 Yıllarında İlk YouTuber'Olarak Sanalda Kendime Hobi Buldum. Ardından YouTube ile Başlayan Bu Serüveni Kendi Projem Olan MCPE Mekanı'nı Hayata Geçirdim ve Sitemiz üzerinde Minecraft oyunu üzerine içerikler paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla